În noaptea de 20 februarie, „Cuibul de pasăre” a fost destinat să fie o mare de bucurii.

Sportivi din întreaga lume și din întreaga lume s-au adunat din nou împreună pentru a se bucura de ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de iarnă, ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de iarnă.

Împreună vom duce la o încheiere cu succes Jocurile Olimpice de iarnă de la Beijing.

nou (3)

Mi-ar plăcea să vă împărtășesc cinci momente memorabile la Jocurile Olimpice de iarnă 2022 de la Beijing.

2,23 (3)

Beijing 2022 Jocurile Olimpice de iarnă de schi freestyle femei saritura finală mare, puțin peste un an de formare, China Gu în suferință în ultimul salt pentru prima dată în dificultate super mare din 1620, a obținut un scor mare de 94,50, cu un scor total de 188,25 puncte pentru a câștiga medalia de aur, făcând istorie.Franța Tess Ledeuxl a câștigat medalia de argint cu 187,50 puncte, iar elvețiana Mathilde Germaud a câștigat medalia de bronz cu 182,50 puncte.

2,23 (2)

corp stânga viraj 1620 de grade de siguranță placa de apucare "cât de dificilă este această acțiune? Este actualul "plafon" de mare salt al femeilor. Ce este mai surprinzător este că Gu Ailing nu a atins niciodată această mișcare în competițiile oficiale înainte.

2,Japonezul Yuzuru Hanyu s-a clasat pe locul 21 în competiția masculină de patinaj liber la patinaj artistic.

Prima acțiune a deschiderii a fost săritura de patru săptămâni Axel (4A), dar a căzut când nu și-a controlat centrul de greutate și a aterizat.

nou

„4A nimeni nu a avut vreodată succes, nimeni nu știe cum să aibă succes, uneori, de asemenea, cred că nimeni nu poate avea succes”

Ca unul dintre cele mai dificile sărituri în patinaj artistic.Niciun sportiv nu a mai făcut-o până acum într-o competiție oficială, dar a ales să încerce și să o provoace.Un succes sau un eșec nu definește măreția, depășirea limitelor cuiva și escaladarea munților mai înalți este adevăratul farmec al sporturilor de competiție!

3,

2,23 (5)

Când Jocurile Olimpice de iarnă au întâlnit Anul Nou Chinezesc, Matt Weston, un snowmobiler cu cadru de oțel în vârstă de 24 de ani din Regatul Unit, a profitat de ocazie pentru a implica o cultură tradițională chineză.pe 3 februarie, el a distribuit un cuplet de Anul Nou Chinezesc scris cu o pensulă pe platforma sa de socializare și le-a cerut internauților să ghicească ce a fost scris.fotografia a fost lansată și a generat o mulțime de buzz și sute de aprecieri.

4.

2,23 (6)

Ucraineanul Oleksandr Abramenko a câștigat medalia de argint, iar membrul Comitetului Olimpic Rus Ilya Burov a câștigat medalia de bronz.

Această imagine de mai sus este momentul în care Ilya Burov l-a îmbrățișat strâns pe Abramenko în timp ce își împărtășeau bucuria după anunțarea clasamentului final.

5.

nou (2)

Ea este legenda germană a patinajului de viteză „Bunica patinatoare” Claudia Pechstein, care a câștigat cinci medalii de aur, a doborât recordurile mondiale și împlinește pentru a opta oară 50 de ani la Jocurile Olimpice de iarnă.Deși a terminat pe ultimul loc la cursa de patinaj viteză de 3000 m, a fost totuși foarte fericită „Am patinat peste linia de sosire cu zâmbetul pe buze”.După cum spunea Pechstein, „Picioarele mele sunt bătrâne, dar inima mea este încă tânără”.Salutăm veteranul care perseverează și se ține de visul său.